Klubmodul henter siden
Juniortræning onsdage 16.15-17.30
Vejledning
1. Er det første gang du tilmelder dig? Så skal du oprette en profil her  Opret profil
2. Ellers skal du logge ind for at tilmelde dig.

Junior træningshold for let øvet/ øvet. Der spilles med grøn/gul bold.

Et hold primært for juniorer der før har spillet tennis.

Træner: Christian Martinez + hjælpetræner.

Er du i tvivl om hvilket hold du skal tilmelde dig? Send gerne en mail til juniorformand@ringstedtennisklub.dk

Om træner Christian Martinez:

Mit navn er Christian Martinez. Jeg er 30 år gammel, og jeg fylder 31 den 15. maj. Jeg er argentiner med italiensk statsborgerskab. Jeg har arbejdet som tennistræner i Argentina, USA, Italien og Barcelona. 


For mange år siden besluttede jeg mig for, at mit mål var at komme til Danmark, så det føles som en drøm, der går i opfyldelse. Jeg vil skabe og drive et stærkt idrætsprojekt i klubben og blive langsigtet.


Jeg kan virkelig godt lide at have det sjovt (det vil du snart se), og at undervise i tennis er en kæmpe passion for mig. Jeg vil bruge alt, hvad jeg har lært rundt om i verden og fortsætte med at vokse som tennistræner.


Jeg er spændt på at møde alle og bygge et sjovt, effektivt team sammen.

OBS: Du skal være medlem af Ringsted Tennisklub anno 2025/2026 for at kunnespille med på holdet.

Tilmeldte
6 /12
Tilmeldingsfrist
24.09.2025
Tidspunkt
07.05.2025 kl. 16.15 - 24.09.2025 kl. 17.30
Sted
Ringsted Tennisklub
Instruktør
Pris
0,00 kr.
Du har efterfølgende mulighed for selv at rette din tilmelding eller afmelde dig, under 'Mine tilmeldinger'
Hold i dag

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle

Instagram